دسته بندی ها

کاهش حجم بروزرسانی های اپلیکیشن های Play Store

 

کاربران اندرویدی که از اپلیکیشن های زیادی استفاده می کنند حتما از حجم بالای دیتای لازم برای اپدیت نرم افزارها اگاهی دارند. از زمان ارتقا سقف محدودیت حجمی فایل های APK به صد مگابایت در پلی استور نیز مصرف دیتا برای برخی نرم افزارها به تبع افزایش پیدا کرده است. همراه “بهترین ها در زمین” باشید.

گوگل برای کاهش مصرف دیتا، الگوریتم جدیدی به نام Bsdiff را برای پلی استور درنظر گرفته است. این الگوریتم در زمان بروزرسانی نرم افزارها ابتدا به انالیز محتوای نصب شده و بروز شده در فایل APK جدید پرداخته و تنها بخش های جدید را به دستگاه کاربر می فرستد. گوگل مدعی شده که این الگوریتم تا ۵۰ درصد نسبت به قبل حجم بروزرسانی نرم افزارها را کاهش می دهد.

گوگل به توسعه دهندگان توصیه کرده که native libraries ها را بصورت غیرفشرده و دست نخورده در نرم افزارهای خود قرار دهند، که فشرده سازی موجب اختلال و توقف عملیات الگوریتم فوق می شود. این الگوریتم شامل APKهای الحاقی تا حجم دو گیگابایت هم می شود.

همچنین اپشن Update size به بخش توضیحات اپ ها جهت اطلاع رسانی بهتر حجم بروزرسانی ها به کاربران اضافه شده است، و نشان می دهد که آپ مربوطه قبلا بر روی دستگاه گجت نصب شده و در صورت عدم دانلود نرم افزار پیش از این نیز حجم دانلود نسخه کامل ان را نشان می دهد.

این الگوریتم از همین امروز در فروشگاه پلی استور گوگل کار خود را شروع کرده و اگر بتازگی نرم افزاری را اپدیت کرده باشید قطعا متوجه سرعت بالای بروزرسانی ان شده اید.

درباره نویسنده

a_marko@yahoo.com

مطلب مرتبط

ارسال نظر

نمایش نام

پست الکترونیک

عنوان

پیام